Par tukšumu

Tieši šobrīd es jūtos neizsakāmi tukša. Tukšāka par bambusa zariņa vidu, tukšāka par virtuļa caurumu, tukšāka par skolas gaiteni vasaras brīvlaikā. Man nav īsti emociju, nejūtos ne labi, ne slikti. Tādas dienas ir man raksturīgākās, pa retam gadās kāda labāka, kāda sliktāka, kāda pavisam slikta, bet pārsvarā ikdiena ir tāda neko neizsakoša. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc izlēmu atteikties no savas “es nekļūšu par cilvēku, kas visu bildē un liek Instagram” pozīcijas un iemūžināt visu, kas man kaut uz mirkli sagādājis prieku, izbrīnījis, licies skaists. Tā vismaz uz aizvadītajām dienām varu atskatīties un saprast, ka šīs dienas nav bijušas visas tukšas un pelēkas, ka kaut uz brīdi par kaut ko esmu spējusi priecāties, un tas jau ir labi.

Man ir 21 gads, šobrīd nemācos un nestrādāju, kā tādu sodu izciešu ne tikai depresiju, bet vēl papildus sabiedrības nosodījumu vai nožēlu. Bet lielākais sods ir tas tukšums, ko grūti aptvert, kur nu vēl izskaidrot. Ir brīži, kad varu stundu nosēdēt, blenžot vienā punktā, pēc tam aptvert, ka pa šo laiku manā prātā nav bijis nekā. Pilnīgs tukšums. Ir brīži, kad tukšums piezogas naktīs un neļauj gulēt, liekot blenzt griestos, kurus pat tumsā nevar saskatīt. Ir brīži, kad iesāku teikumu un nevaru pabeigt, jo pazūd jēga, teiktais ir tukšs un bezjēdzīgs.

Vispār es tagad maz runāju, vairāk gribu darīt, jo padarītajā nav tukšuma, tas ir acīm skatāms, taustāms, sajūtams. Vārdi kaut kur aizķeras (labākajā gadījumā) un pazūd, tiem šobrīd manā dzīvē nav daudz nozīmes. Arī tagad man šķiet, ka maļu…protams, tukšumu.

Varbūt reizēm vajag pa tukšo pamuldēt. Pie tā arī paliksim. Lai gaiši! (:

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: